Centrum Plaza’da Kadınlar Günü Özel Etkinliği

Centrum’lular cildine önem veriyor, güzellik hakkında merak ettiklerini işin uzmanına soruyor 🙂

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak Anadolu Sağlık Merkezi uzmanlarından Estetisyen Gülçin Yılmaz ile gerçekleştirdiğimiz ”Cilt Analizi” etkinliğinde:

Centrum’lu kadınlar, güzellik ve cilt sağlığı hakkında tüm merak ettiklerini Estetisyen Gülçin Yılmaz’a sordu; cilt tipi, cilt rengi, cilt ihtiyacı ve tedavi önerileri gibi daha pek çok konuda kişiye özel bilgiler alıp, güncel ve trend uygulamalar hakkında sohbet etti 😊

”Güzellik ve sağlık ancak bir diğeri var olduğunda diğerinin kıymeti varlığını sürdürebilir. Sürdürebilir bir güzellik için ise zamanlama, kontrol ve uzman görüşü gibi kıstaslar dikkate alınmalıdır. Çünkü estetik doğallık ve uyum demektir.”

Doğal, güzel bir görünüme sahip olmak için ise en önemlisi cildinizi tanımak ve neye ihtiyacınız olduğunu bilmektir. Günümüzde artık estetik ve dermokozmetik işlemler kolay ve acısız bir şekilde uygulanabiliyor. Ancak daha önemlisi, kişinin bu işleme gerçekten ihtiyacı olup olmadığı? Ya da başka bir deyişle trend ve yaygın olan uygulamalardan yola çıkarak kişilerin ihtiyacı olmayan işlemlerle yanlış estetik değişimler geçirmesi…

Trend estetik uygulamalarının ve güzellik konusunda bildiğimiz yaygın yanlışların anlaşılabilmesi; kişinin sağlıklı, güzel bir görünüme sahip olabilmesi için öncelikle dermokozmetikte güncel yaklaşımların da doğru anlaşılması gerekir.

Bu ve bunun gibi konularda doğru bilgileri sizlerle paylaşabilmek adına; Botoks uygulamalarından – Altıniğne ve Anti-Aging uygulamalarına kadar doğru bilinen yanlışlar ve tüm merak edilenler hakkında sohbet ettik.

Cilt tipinize uygun dermokozmetik ürünleri tercih edebilmek, cildinize ihtiyacı olan önemi verebilmek için bilmemiz gerekenleri Anadolu Sağlık Merkezi Estetisyeni Gülçin Yılmaz’dan öğrendik.

Sağlıklı bir cilt, güzelliğimiz için hazinedir; cildinize iyi bakmayı unutmayın…

Sağlık ve güzellik hep hayatınızda olsun 🙂