Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun

23 Nisan 100. Yaşında!

23 Nisan 1920’den, 23 Nisan 2020’ye…

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan ve cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm çocuklara armağan edilen bu bayram, her 23 Nisan’da coşkuyla ve gururla kutlanarak milli birliğimizin kenetlenmiş ruhunu temsil ediyor.

Bağımsızlığımızın sarsılmaz bir ifadesi olarak tarihimizde önemli bir yer tutan bu bayramı, bu yıl küresel boyutta savaştığımız COVİD-19 virüsü sebebiyle evlerimizden kutlayacak; 23 Nisan akşamı saat 21:00’de hep birlikte balkonlarımıza çıkıp İstiklal Marşı’mızı söyleyerek çocuklarımıza 23 Nisan coşkusunu mutlaka yaşatmaya devam edeceğiz.

”Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.”

Büyük Önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin  ve  büyük sevginin ifadesi olarak, milli bayramımız olan 23 Nisan’ları çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Bizler demokrasimizi  çocuklarımızla  birlikte gelecek nesillere taşımaya, milli iradeyi yaşatmaya devam edecek ve geleceğin büyükleri olarak baktığımız çocuklarımızı özel bir gayretle hayata hazırlamaya devam edeceğiz.

Bu inançla, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz.

23 Nisan akşamı bu sevinci ve gururu paylaşmak için; saat 21:00’de balkonlarımızda buluşmak üzere…